Lawasz Horeca dla kebabów i nie tylko

Czym są i do czego służą?

Odmiana horeca to to samo, co ormiańskie pieczywo, ale w nieco zmienionej formie. Są to mniejsze formy naszego tradycyjnego chleba, w których doskonale prezentuje się kebab. Lawasz przygotowujemy zawsze w taki sposób, aby można go było poddać dalszej obróbce. Ich wielkość może być różna, aczkolwiek w większości przypadków robimy je w rozmiarach 30 x 40 cm. Oczywiście są to wartości przybliżone.

Lawasz Horeca to doskonała forma ormiańskiego pieczywa, które przystosowane jest do dalszej obróbki termicznej. Jest delikatnie niedopieczone co czyni z niej znakomite narzędzie do dalszej pracy z potrawami fast food. To świetna forma do wypełnienia jej dodatkami i zamknięciu/zawinięciu oraz upieczeniu na grillu lub w piekarniku, więc z łatwością zadowoli miłośników, np. kebabów.

Lawasze te w odróżnieniu od swoich tradycyjnych braci mają nieco bardziej owalny kształt i są nieco od nich grubsze. Smakują dokładnie tak samo (choć proponujemy próbę smaku po obróbce termicznej), mają nieco zwiększoną elastyczność, aby nadawały się do zawijania w nie różnych dodatków.

Są doskonałą formą do wytwarzania kebabów, kanapek na ciepło oraz różnych form zapiekanek. Są również godnym zastępcą popularnej pity, przy czym ciasto w tej formie smakuje nadal jak chleb, co czyni je zupełnie innym produktem niż wspomniana pita. A co, jeśli chcemy porównać oba smaki? Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdzie w jednym
punkcie można zamówić danie zarówno zawinięte w pitę, jak i wspomniane ormiańskie pieczywo. Wybór pozostawia się Klientowi.

loshiki lawasz
Close Menu