Lawasz - chleb ormiański

Nasza piekarnia oferuje tylko najpyszniejszy, przygotowywany w tradycyjny ormiański sposób lavash. To naturalny chleb: przy jego wyrobie nie korzystamy z przetwarzanych produktów, a lista składników w przepisie na niego jest bardzo krótka. Nie jest tłusty, nie zawiera spulchniaczy, poprawiaczy smaku ani konserwantów – może zagościć więc w jadłospisach osób, które muszą utrzymywać bardzo ścisłą dietę.

Oferujemy naturalny chleb lawasz w formie podłużnych placków. Nasze pieczywo wyrabiamy ręcznie, o czym świadczą zaokrąglone, nierówne boki i to, że nie znajdziecie dwóch identycznych produktów. Elastyczność świeżego pieczywa pozwala na składanie go, co ułatwia przechowywanie, a także wygląda bardzo efektownie.

Ten naturalny, tradycyjny ormiański chleb można zamrażać, wyschnięcie także nie odbiera mu wartości odżywczych. Wystarczy skropić go wodą i przytrzymać pod ściereczką, by odzyskał elastyczność i miękkość. Oznacza to, że będą mogli go Państwo zjeść nawet w wiele dni po zakupie, co nie ma miejsca w przypadku typowych chlebów kupowanych w sklepach lub oferowanych przez zwykłe piekarnie. Nie sądzimy jednak, że będziecie mieli okazję często nawilżać chleb i czekać, aż zmięknie – nasze pieczywo jest tak smaczne, że znika bardzo szybko i prawdopodobnie nawet nie zdąży wyschnąć!

Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po tradycyjne ormiańskie smaki i powitania armeńskiej kultury w Państwa domach. Gwarantujemy, że pokochacie ten naturalny chleb, docenicie jego smak i uznacie go za swoje ulubione pieczywo.

Close Menu