Chinkali - gruzińskie pierożki z nadzieniem

Rośnie popularność kuchni gruzińskiej i ormiańskiej. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe restauracje, piekarnie i bistra serwujące przysmaki tych kuchni. Klienci nauczyli się już jak rozpoznawać jakość prawdziwego dania gruzińskiego czy ormiańskiego, które mimo swej prostoty, wcale nie jest tak łatwe w przygotowaniu. Oprócz receptury, ważne są znajomość tajników tradycyjnej kuchni gruzińskiej i ormiańskiej oraz umiejętności, które można nabyć po wielu latach praktyki lub po prostu trzeba urodzić się Gruzinem lub Ormianinem.

Od lat prowadzimy z powodzeniem firmę produkującą lawasz – tradycyjny chleb ormiański. Naszymi odbiorcami są sieci handlowe, restauracje oraz piekarnie. Wraz ze wzrostem zainteresowania rośnie zapotrzebowanie na urozmaicenie oferty. Zachęceni zapytaniami naszych Klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę o C H I N K A L I – czyli pierogi gruzińskie.

chinkali - gruzińskie pierożki

Jak tworzymy Chinkali?

C H I N K A L I – kto raz spróbował, tego nie trzeba przekonywać. To sakiewka z ciasta, faszerowana aromatycznie przyprawionym mięsem lub w wersji dla wegetarian – serem, szpinakiem oraz ich połączeniem. Sakiewka to małe arcydzieło – powinna być finezyjnie zwinięta, a na czubku zwieńczona dzióbkiem, który służy jako uchwyt podczas jedzenia. Ciasto C H I N K A L I jest niepowtarzalne – cienkie, sprężyste i zawsze al dente. Farsz to wręcz temat na oddzielną historię. Tak naprawdę, we wnętrzu sakiewki kryje się nie tylko nadzienie, ale także pożywny bulion. Porównanie do zwykłego (choć również pysznego pieroga) jest nie do końca trafione.

C H I N K A L I doskonale smakuje tuż po ulepieniu. Wystarczy wrzucić do osolonej wrzącej wody i zagotować. Na szczęście nie mniej smaczne jest po rozmrożeniu. Dzięki niemal natychmiastowemu, głębokiemu zamrożeniu, zachowujemy nie tylko kształt, ale również wyjątkowy smak i doskonałą świeżość. Przygotowanie dania trwa odrobinę dłużej, ale smak jest tak samo rewelacyjny.

O F E R U J E M Y Państwu Chinkali w trzech wersjach:

– z farszem mięsnym – wołowina

– z farszem mięsnym + ser – wołowina + gouda

– z farszem bezmięsnym – ser gouda + szpinak

 

Farsz wołowina z serem

Chinkali wypełnione jest aromatycznym bulionem oraz farszem mięsnym, z wyraźnie odczuwalną kolendrą.

 

Farsz wołowina + ser

Chinkali wypełnione jest aromatycznym bulionem oraz farszem mięsnym i serowym. Wyraźnie wyczuwalny smak kolendry i … ?

 

Farsz ser + szpinak

Chinkali wypełnione jest aromatycznym bulionem oraz farszem ser + szpinak. Wyrazistości dodaje obecność czosnku.

chinkali opakowanie
Close Menu