Chinkali - gruzińskie pierożki z nadzieniem

Rośnie popularność kuchni gruzińskiej i ormiańskiej. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe restauracje, piekarnie i bistra serwujące przysmaki tych kuchni. Klienci nauczyli się już, jak rozpoznawać jakość prawdziwego dania gruzińskiego czy ormiańskiego, które mimo swej prostoty, wcale nie jest tak łatwe w przygotowaniu. Oprócz receptury, ważne są znajomość tajników tej tradycyjnej kuchni oraz umiejętności, które można nabyć po wielu latach praktyki lub po prostu trzeba urodzić się Gruzinem lub Ormianinem.

Producent chinkali oraz lawasz

Od lat prowadzimy z powodzeniem firmę produkującą lawasz – tradycyjny chleb ormiański. Naszymi odbiorcami są sieci handlowe, restauracje oraz piekarnie. Wraz ze wzrostem zainteresowania rośnie zapotrzebowanie na urozmaicenie oferty. Zachęceni zapytaniami naszych Klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę o CHINKALI– czyli pierogi gruzińskie, które chętnie zamawiają również klienci indywidualni, dostarczane przez nas na terenie Warszawy.

chinkali - gruzińskie pierożki

Wyjątkowe danie

CHINKALI– kto raz spróbował, tego nie trzeba przekonywać. To sakiewka z ciasta, faszerowana aromatycznie przyprawionym mięsem lub w wersji dla wegetarian – serem, szpinakiem oraz ich połączeniem. Sakiewka to małe arcydzieło – powinna być finezyjnie zwinięta, a na czubku zwieńczona dzióbkiem, który służy jako uchwyt podczas jedzenia. Ciasto pierogów gruzińskich jest niepowtarzalne – cienkie, sprężyste i zawsze al dente. Farsz to wręcz temat na oddzielną historię. Tak naprawdę, we wnętrzu sakiewki kryje się nie tylko nadzienie, ale także pożywny bulion. Porównanie do zwykłego (choć również pysznego) pieroga jest nie do końca trafione.

Końcowe przygotowanie

CHINKALI doskonale smakuje tuż po ulepieniu. Wystarczy wrzucić do osolonej wrzącej wody i zagotować. Na szczęście nie mniej smaczne jest po rozmrożeniu. Dzięki niemal natychmiastowemu, głębokiemu zamrożeniu, zachowujemy nie tylko kształt, ale również wyjątkowy smak i doskonałą świeżość. Przygotowanie dania trwa odrobinę dłużej, ale smak jest tak samo rewelacyjny.

Dostępne opcje

Jako dostawca Chinkali oferujemy Państwu tę potrawę w trzech wersjach:

  • z farszem mięsnym – wołowina
  • z farszem mięsnym + ser – wołowina + gouda
  • z farszem bezmięsnym – ser gouda + szpinak

Farsz wołowina

Produkowane chinkali z mięsem wypełnione jest pełnym aromatu bulionu oraz farszem wołowym, z wyraźnie odczuwalną kolendrą.

Farsz wołowina + ser

W tej wersji „pierogi” gruzińskie oprócz mięsa wołowego są także wypełnione serem typu gouda. Końcowego smaku tej potrawie nadaje najczęściej używana przyprawa kuchni gruzińskiej, czyli kolendra.

Farsz ser + szpinak

Chinkali wypełnione jest aromatycznym bulionem oraz farszem ser + szpinak. Wyrazistości dodaje obecność czosnku.

chinkali opakowanie
Close Menu